За благодійну фінансову допомогу

Дата: 15.08.2017 17:38

Днями каланчацький  селищний голова  Зінчук Володимир Калинович офіційно оголосив дві подяки – пані Рене-Лярошель-Чумак і пану Гаврану  В’ячеславу Йосиповичу за благодійну фінансову допомогу, надану для будівництва  газопроводу в смт Каланчак та  за розуміння і турботливе ставлення до потреб каланчакців. Ця підтримка, як зазначив селищний голова, є свідченням небайдужого ставлення до проблем нашого краю та непохитна віра в його майбутнє. Події про які йдеться, відбувалися років вісімнадцять тому. Саме тоді проходила газифікація вулиці Чапаєва (Хорлівська) і в той час з Канади приїхав В’ячеслав Гавран. Провідати батьків і виконати благодійну місію на яку його благословила пані Чумак. Француженка за походженням пані Рене-Лярошель  вийшла заміж за емігранта з України.  Культурна, тактовна, доброзичлива пані була генеральним директором «Вілли і резиденції України в Монреалі» і мала багато добрих знайомих і друзів в колі української діаспори, один з них, Василь Грицак заповів свої статки пані Рене-Чумак. Шляхетна пані вирішила, що гроші українця повинні повернутися в Україну і доручила В’ячеславу Гаврану виконати посередницьку  місію. Ось вже майже два десятиліття газопровід функціонує завдячуючи благочинності і щедрості пані Чумак.

Зінчук Володимир Калинович передав пані Чумак в подарунок ікону Святого Миколая  скоро на газопроводі з’явиться табличка, що нагадуватиме мешканцям каланчацької громади про шляхетний вчинок пані з далекої Канади, бо пам'ять про добрі справи повинна жити в людських серцях вічно.